X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Backlink Nedir?

AnasayfaYazılarGoogle SEOBacklink Nedir?

Backlink Nedir?

 

Backlink yazıları kısaca internet sitenize çekmek istediğiniz kitlenizi ve okuyucuları kısa yoldan yönlendirmedir. 301 yönlendirme kodu ile eski linkten yeni linke yönlendirdiğimiz kullanıcılar gibi burada da farklı bir blog ya da internet sitesinden kendi internet ya da blog sitenize kitle çekmektir.

 

Backlink i doğru kullanırsanız çok büyük kitleler ve çok büyük etkileşimler elde edebilirsiniz. Bu etkileşimlerin kalıcı olması için internet sitenizin kitleye uygun anahtar kelimeleri içermesine ve kitleye uygun içerikler içermesine dikkat edin.

 

Backlink Google Tarafından Nasıl Karşılanır 

 

Google'ın sıralama faktöründe 3. sırada yer alan backlink son dönemlerin en yoğun ilgi gören yöntemlerinden biridir. İnternet sitenizin kullanıcı deneyimini artırmak etkileşimini arttırmak için yapabileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Google 3. sıraya yerleştirmiş olduğu bu algoritmanın en önemli adımlarından biri bizce Backlink’tir.

 

Backlink Başka İnternet sitelerinden sizin internet sitenize takipçi ve kullanıcı çekmek için yazılmış olan yazıların yayınlanması ‘dır. Peki backlink zararlı mıdır? sorusuna gelin cevap bulalım.

 

Backlink zararlı mıdır?

Backlink zararlı bir yöntem değildir. Google'ın desteklediği bir Algoritma dır ve bu yöntem sıklıkta kullanılır. Backlink yapacak olan kişi ya da siz belli bir metin yazabilirsiniz. Bu metni yazdıktan sonra kitlesini elde tutmuş yüksek etkileşim alan herhangi bir internet sitesinde veya blog sitelerinde bu yazıyı yayınlayabilirsiniz. Markayı öven markanın benliğini anlatan bir yazı olmalıdır.

 

Daha sonra yazı yayınlandıktan birkaç saat sonra etkileşiminizin arttığını göreceksiniz. Belli bir zaman sonra etkileşiminiz artmadı ise backlink yazısını doğru bir site ya da bloğa vermediğinizi anlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken etkileşimi yüksek tıklanma oranının ve okuyucuyu yani kitleyi internet sitesinde uzun süre tutabilen bir blog ya da internet sitesi seçmekte özen gösterin. Özetleyecek olursak backlink yazıları zararlı değildir fakat Backlink ’ten gelen botların olup olmadığını takip etmenizde yarar vardır.

 

 


Top