X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Arama Motoru Nedir Nasıl Çalışır?

AnasayfaYazılarGoogle SEOArama Motoru Nedir Nasıl Çalışır?

Arama Motoru Nedir Nasıl Çalışır?

Arama motorları web sitenizin üst sıralarda çıkarak etkileşiminizin artmasına ve hedef kitlenize daha kolay yoldan ulaşmanıza olanak sağlayan araçlardır. İnternet üzerinde aramalarda internet sitenizin daha yüksek sıralamalarda çıkması için belirli arama motorları bulunmaktadır.

Bu arama motorlarına internet siteniz ne kadar tanıtırsanız arama motorları da sizi o kadar iyi tanır ve hedef kitlenizi de o kadar iyi şekilde size yönlendirir. Bahsi geçen yönlendirme sırasında internet sitenizin hedef kitlesine uygun içeriklerin olduğundan emin olun.

 

 Arama Motoru Nedir?

Motoru işletmeler veya şahıs internet siteleri, portföy gibi internet siteleri için ulaşım sağlayan bir araç diyebiliriz. Bu araç internet üzerinde aramalar sonucunda işletmenizin veya kendi portföy sayfanızın çıkmasına olanak sağlar.

Arama motorlarında en iyi sonuç almak için hedef kitlenizin ve sizin bulunduğunuz kategorinin ne olduğunu kavrayıp buna göre anahtar kelimeler ile internet siteniz donatmanız gerekmektedir. Arama motorlarında en üstte çıkmanızın en büyük etkenlerinden biri de SEO ‘dur.

 

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

Arama motorları kullanıcı olan kişinin aratmasına göre sorgun'un belli internet sitelerinde belli aralıklarla kullanılıp kullanılmadığını kontrol eder. En güncel ve arama sonucuna en yakın anahtar kelimelere sahip olan içeriklere ev sahipliği yapan internet sitesini en üst sırada çıkarır ve arama yapan kişiye sonucun en iyi şekilde ulaşmasını sağlar. Arama motorları kullanıcı odaklı çalışır ve internet sitelerini kullanıcıya göre sıralar.

Kullanıcının aratmış olduğu anahtar kelimeleri internet sitenizde yer alması durumunda internet siteniz kullanıcının ulaşımına en uygun olacak yerde, yani ilk sırada çıkar ve kullanıcıyı internet sitenize yönlendirir. Kısaca arama motorları kullanıcıya ve işletmelerin internet sitelerine hizmet eden bir araçtır diyebiliriz


Top