X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

301 Yönlendirme Nedir Nasıl Yapılır?

AnasayfaYazılarWeb Yazılım301 Yönlendirme Nedir Nasıl Yapılır...

301 Yönlendirme Nedir Nasıl Yapılır?

Internet sitenizin taşınması ya da internet siteniz de bulunan herhangi bir linkin silinmesi ya da daha iyi hale getirilmesi sonucunda internet sitenizin barındığı ya da internet sitenizin sayfanın linkini değişmesi sırasında 301 yönlendirmesi kullanmanız gerekmektedir. 301 yönlendirmesine hata olarak aradığınız sırada yanlış bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz konu hakkında yanlış bilgiler çokça yaygındır.

301'in bir hata kodu olmadığı aslında bir yönlendirmenin olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer ki 301 kodunu hata olarak görüyorsanız bu işlemin halen daha son adıma gelmediğini yani yeni bir yönlendirme olmadığını anlarsınız. Eğer ki yeni bir yönlendirme olmuş ise girmiş olduğumuz linkten 301 yönlendirmesi ile yeni bir linke yönlendirilmeniz gerçekleşir. İnternet sitenizde yenileme taşıma ya da link değiştirme gibi durumlarda 301 yönlendirmesi kullanabilirsiniz.

 

301 Yönlendirme Nedir?

301 yönlendirmesi artık kullanılmayan biri URL ‘nin yani Linkin yeni bir linke yönlendirilmesi demektir. Eğer ki bu yönlendirme internet sitenizde kullanmanız gerekiyor ise ve halen kullanmadıysanız aranmış olan linkte 404 hatası alınır. Kullanıcıların bu 404 hatasını alması demek başka bir internet sitesine gitmesi demektir.

Sizin etkileşim kaybına uğramanız demektir, bunun önüne geçmek için 301 yönlendirmesini kullanmanız gerekmektedir. Her yeni linke 301 yönlendirmesi tanımlamanız gerekiyor. Ana sayfanızı değiştirdi iseniz yine ana sayfanız ile ilgili 301 yönlendirme ile yapmanız gerekmektedir yoksa büyük ölçüde kitle kaybı oluşur ve bu da işletmeniz için internet sitesinde olumsuz etkiler yaratır.

 

301 İle Yönlendirilmiş Bir Sayfaya Ne Olur?

Peki ziyaretçilerimiz sürekli kullanmadığınız URL yani linke gidiyorsa ve 301 yönlendirme yapmanıza nazaran yine de yeni URL yerine eski URL’ den etkileşim alıyorsanız, bunun için biraz beklemeniz gerekmektedir.

301 yönlendirilmesi yapılmış bir sayfa arama motorları tarafında birkaç hafta bazen birkaç aya kadar silinemez ve olduğu yerde durur, bunun silinmesi uzun bir süre alabilir. Bu süre bandında sabırla beklemeniz ve 301 yönlendirmenizin doğru çalıştığından emin olmanız gerekmektedir.


Top